Zlatá horúčka (Gold Rush)

imageMapa zlatá horúčka je spomienkou na hru King of the Hill. Extrémne rozľahlý hornatý región v centru mapy skrýva niekoľko hromád zlata veľmi blízko pri sebe. Okrem dvoch hromád zlata v blízkosti štartovných lokalít hráčov je to jediný zdroj zlata na mape. Niekedy je na mape možné nájsť niekoľko veľmi malých jazier, v ktorých sa môžu vyskytovať ryby.

Pri zlatej horúčke je samozrejmé, že sa bude viesť boj o zlato v centre mapy.

Civilizácie, ktoré disponujú vyváženým útokom a obranou na súši majú v týchto mapách výhodu (námorné bonusy sú k ničomu). Je pomerne jednoduché obstavať základňu hradbami.

Najjednoduchšia stratégia je čo najrýchlejšie získať kontrolu nad zlatými ložiskami v strede mapy. Najbezpečnejší spôsob ako to dosiahnuť spočíva vo vybudovaní hradu (v dobe hradov) s podpornými jednotkami a vežami v dosahu zlata. Očakávaj, že nepriateľské katapulty a obliehacie praky (Trebuchet) zaútočia. Udržuj v pohotovosti niekoľko mobilných rytierov alebo lukostrelcov.

Najvhodnejšia civilizácia pre túto mapu sú Teutóni, Byzanťania a Frankovia. Defenzívne a ofenzívne bonusy Teutónov sú na súši dobre vyvážené. Nemal by byť problém s obsadením a udržaním zlatých ložísk a ako náhle sa podarí vybudovať hrad a veže s posádkami na dostrel od nich. Lacné obranné jednotky Byzanťanov sú ideálne pre obranu zlata. Frankovia sú vďaka lacnejším hradom schopný postaviť dva hrady podstatne rýchlejšie, ako ktorákoľvek iná civilizácia.