Posádky (Garrisoning)

imageMožnosť umiestniť posádky do budov je najpozoruhodnejšia zmena v hre. Má veľa rôznych strategických významov. V dobe, keď sa počíta každá sekunda, ti poskytne veľkú výhodu.

Ak budeš napríklad napadnutý skôr, ako budeš pripravený brániť sa, bude sa ti bezpečný úkryt hodiť. Centrum mesta ti splní toto prianie, pretože sa v ňom môže schovať až 15 rôznych jednotiek. Dedinčania a lukostrelci môžu z neho dokonca aj útočiť. Výsledkom je, že sa lovec často stane loveným.

Väčšina jednotiek môže byť zaradená do posádky do veží. Rovnako ako mestské centrum, aj veže poskytujú svojej posádke ochranu pred útokom. Navyše sa môže posádka zúčastniť obrany. a podporiť tak útočnú paľbu samotnej veže. Vďaka tomu sú veže atraktívnejšie ako v predchádzajúcich RPG hrách. Sú účinným, aj keď nepohyblivým, prostriedkom a navyše poskytujú ochranu pri nepriateľských nájazdoch.

Tento nový defenzívny systém prináša ešte jednu výhodu. Členovia posádky v centre mesta alebo vo veži sa pomaly uzdravujú. Táto vlastnosť je najužitočnejšia v dobe, keď sú zdroje vzácne, najviac v poslednom štádiu hry, keď sú zdroje takmer vyčerpané a je veľmi ťažké nahradiť padnutých vojakov.

Pomocou zberných miest môžeš rozkázať svojím bojovým jednotkám, aby zostali v budove, v ktorej sa vycvičili. Ak chceš zapnúť toto zaradenie jednotiek, zvoľ vojenskú budovu a klikni pravým tlačítkom na ňu. Toto je jediný spôsob, ako dostať posádku do vojenských stavieb. Ako náhle vojaci stavbu opustia, nemôžu sa ukryť späť pod jej strechu.

Hlavným prínosom tejto techniky je utajenie. Keď sú vojaci v budove, je pre nepriateľa takmer nemožné určiť zloženie a veľkosť tvojej armády.

Keď regiment nepriateľských jednotiek oblieha tvoje vojenské budovy, je výroba vojakov v týchto stavbách zbytočné míňanie zdrojov, pretože budú čeliť proti obrovskej presile a budú rýchlo porazený. Ak novým jednotkám nariadiš, aby ostali v budove, môžeš najprv vytvoriť malú armádu a potom vyraziť do protiútoku.