Bonusy

  • všetky lode sú o 20% lacnejšie
  • pechota má o 10% v dobe feudálnej, 15% v dobe hradov a 25% v imperiálnej dobe viac hit pointov
  • technológia trakarov (Wheelbarrow) a ručného vozíka (Hand Cart) je zadarmo
  • cena prístavov je o 33% lacnejšia (tímový bonus)

Sprievodca pre Vikingov

Vikingovia sa so svojím námorníctvom a bonusmi na pechotu veľmi podobajú Japoncom. Ďalej je to jediná civilizácia, ktorá ma dve unikátne jednotky. Ako jediná civilizácia má unikátnu jednotku, ktorá sa necvičí v hrade, ale v prístave. Vďaka tímovému bonusy sú Vikingovia obľúbenými tímovými spojencami na mapách s morom.

Vikingovia majú takmer rovnako rozložené bonusy pre pešiakov ako Japonci, ale namiesto rýchlejšieho útoku majú viac hit pointov. Ak si kladieš otázku, že čo je lepšie, tak to závisí od situácie. Hit pointy navyše sú dobré, ak je treba dosiahnuť pozície lukostrelcov, ale na vyplienenie nejakej budovy je to k ničomu. Japonské a vikingské sú určené na boj z blízka. Mnoho hráčov preferuje Vikingov, pretože majú radšej pechotu, ktorá je účinná proti lukostrelcom.

Vikingovia majú najlepší bonus technológii zadarmo zo všetkých civilizácii. Vždy vyskúmaj technológiu trakarov (Wheelbarrow) a ručného vozíka (Hand Cart), ako náhle postúpiš do príslušných vekov.

Dve unikátne jednotky sú najväčšou výhodou v hre. Vikingovia majú s výstavby hradu oveľa väčší úžitok, ako ktorákoľvek iná civilizácia. Preto je výstavba hradu nevyhnutná. Prvou unikátnou jednotkou je dlhá loď drakar. Túto loď môžeš vyrábať v prístavoch – je to jediná unikátna jednotka, ktorá sa nevyrába v hrade. Úžasné drakary sú, dá sa povedať, zdokonalené galéry. Vďaka týmto plavidlám patria Vikingovia k najsilnejším námorným veľmociam. Mali by byť tvojou prvou voľbou na ostrovných mapách. Zúrivec, ďalšia unikátna jednotka Vikingov, pripomína ohromnou rýchlosťou a slabým pancierom keltských modrých nájazdníkov.

Vikingovia majú síce najmocnejší námorný bonus hry, ale nemajú prístup k ohnivým lodiam a technológii lodiarstva (Shipwright), ktorá zodpovedá vikingskému bonusu o 20% lacnejším lodiam. Dobrá správa je, že táto technológia je extrémne náročná na zlato.

Vikingovia sú námorná veľmoc, ale má slabiny, ktoré dôvtipný súper vie využiť. Ich pozemná sila je v pechote, v pechote, a ešte raz v pechote. Vyhni sa rôznorodosti, najmä mníchom a jazdcom.