Bonusy

  • jednotky s palnými zbraňami majú +50% hit pointov
  • cena technológii spojené so strelným prachom sú o 50% lacnejšie
  • zlatokopi pracujú o 15% rýchlejšie
  • pokrok chémia (Chemistry) je zadarmo
  • technológia ľahkej jazdy (Light Cavalry) je zadarmo
  • jednotky s palnými zbraňami sa cvičia o 20% rýchlejšie (tímový bonus)

Sprievodca pre Turkov

Rozmach Turkov nastáva dosť neskoro. Nie sú na tom najlepšie, dokiaľ nepostúpia do imperiálneho veku, čo znamená, že musia absolvovať veľmi nebezpečnú cestu rannými dobami. V dobe imperiálnej sú jednou z najdominantnejších civilizácii.

Majú veľké množstvo bonusov, spolu s tímovým, skvelý výber jednotiek a v schopnosti používania strelného prachu sú neprekonateľný.

Rýchla ťažba zlata je pekná vec, keď potrebuješ vycvičiť obrovskú armádu strelcov, aj keď ti neurýchli začiatok hry. Výsledkom je, že Turci postupujú do ďalších dôb oveľa neskôr, ako ostatné civilizácie.

Návrhári hry poskytli Turkom ľahkú jazdu zadarmo behom beta testov, aby im uľahčili postup cez prvé tri doby. Vždy využívaj tieto lacné jednotky k vyvolaniu chaosu v nepriateľských mestách. Udržuj nepriateľa v neistote sebevražednými nájazdmi na rôznych miestach. Urob všetko, aby si nebol zatlačený do defenzívy.

Ostatné bonusy sa týkajú strelných zbraní. Turci majú k dispozícii chémiu zadarmo, čo im umožňuje vyvinúť jednotky so strelnými zbraňami okamžite po vstupu do imperiálnej doby. Hit pointy navyše sú vítané, pretože streleckým jednotkám sú veľmi k úžitku. Nemusím ani hovoriť, že pustiť sa do vojny strelných zbraní proti Turkom nie je najlepšia voľby.

Ich unikátna jednotka, janičiar, má takisto strelnú zbraň. Faktom je, že je to jediná jednotka v hre, ktorá využíva strelný prach už v dobe hradov. Podobne ako iné strelné zbrane, aj zbrane janičiarov spôsobujú ohromnú spúšť v radách nepriateľa. Ich paľba má ďaleko horšie následky ako šípi lukostrelcov, ale sú drahší.

Najlepšia stratégia za Turkov spočíva vo využívaní ľahkej jazdy k neustálemu napádaniu súpera, zatiaľ čo sa ponáhľajú do doby hradov. Ako náhle budú mať hrad, janičiari zastavia akýkoľvek útok zo strany súperov, zatiaľ čo sa budú snažiť postúpiť do imperiálneho veku, kedy dosahujú Turci vrcholu. Turecká moc je budovaná na pechote. Ako jediná civilizácia má prístup k všetkým stavbám a technológiám príslušného druhu. Taktiež majú prístup k všetkým upgrejdom pešiakov, s výnimkou halapartníka (Pikeman). Tureckú pechotu môžeš využiť na doplnenie vojska pri postupe medzi dobami, ale v žiadnom prípade by to nemala byť hlavná zložka tvojej armády. Snaž sa dostať do imperiálneho veku čo najskôr a naplno využívaj všetky výhody strelného prachu.