Bonusy

  • cena hradu –25%
  • +20% hit pointov pre rytierov
  • farmárske technológie sú zadarmo
  • ohľad rytierov +2 (tímový bonus)

Sprievodca pre Frankov

Frankovia sú pánmi medzi jazdcami v hre. Celá ich hra sa točí okolo stajne a jednotiek z nej. Dokonca aj tímový bonus tejto civilizácie vylepšuje urodzených rytierov. Zvoľ si frankov, ak ti vyhovujú taktické útoky s drahými ale silnými jednotkami.

Farmársky bonus sa týka iba tých fariem, ktoré boli postavené po veku hradov, kedy majú o 125 jednotiek jedla viac. Bolo by dobré, keby sa to týkalo aj fariem, ktoré si postavil už skôr, ale nie je to tak. Tento faktor výrazne znevýhodňuje rannú ekonomiku.

Hit pointy sú asi najväčšou prednosťou rytierov. Bez vysokého počtu hit pointov by ich smršť šípov veľmi ľahko zabila, ale nie je to tak, a teda sú schopný priblížiť sa k lukostrelcom a zaryť ich do zeme. Lacnejšie hrady ponúkajú niekoľko zaujímavých stratégii.

Vrhači sekier sú krížencami medzi lukostreleckými a pešími jednotkami. Z hľadiska spôsobených škôd sú to v podstate strelci, ale s pešiackymi bonusmi. Vrhači sekier útočia na malú vzdialenosť. To čo im chýba na dostrele si vynahradzujú na rozsahu škôd (stačí si predstaviť dopad sekery v plnej rýchlosti). Ich najväčšia výhoda vyplýva z lacnejších hradov, lebo vrhači sekier sa objavujú na bojovom poli skôr, než všetky ostatné unikátne jednotky.

Frankovia sa pýšia dobrou pechotou a jazdectvom a chýba im v podstate všetko ostatné.