Bonusy

  • +1 útok proti budovám
  • +5 lov na diviakov
  • +10 populačné obmedzenie v dobe imperiálnej
  • +20% rýchlosť výcviku v kasárňach

Sprievodca pre Gótov

Góti sú civilizáciou divokých pešiackych nájazdníkov. Bonus vyslovene núti hráčov, aby využívali úžasnú pechotu. Zvoľ si túto civilizáciu, ak sa ti páči rozdrviť prevahu nepriateľských jednotiek.

Vďaka dvom pešiackym bonusom sú Góti zaujímavou civilizáciou najmä v počiatočných štádiách hry, v dobe rýchlych nájazdov. Znížená cena pešiakov sa týka pešiakov vycvičených v post imperiálnej dobe. Vždy sa snaž odkladať výrobu pešiakov do poslednej chvíle, aby si dosiahol výhodnej ceny. Inými slovami povedané, necvič štyroch domobrancov v dobe temnej, keď ich budeš potrebovať až v dobe hradov. Gótska pechota má navyše aj bonus na búranie hradieb. To je veľmi užitočné, ak berieme do úvahy, že ak sa pechota používa na ničenie hradieb, Góti ich zničia rýchlejšie. Tieto faktory robia z Gótov skutočné nebezpečnú civilizáciu v počiatočných štádiách hry.

Ako náhle Góti postúpia do doby imperiálnej, môžu mať o 10 jednotiek viac, než ostatné národy. Tento bonus bol zavedený preto, lebo Góti sú silný keď vybudujú veľké množstvo pešiakov. Vďaka väčšej populácie majú väčšiu šancu, že zaplavia bojové pole ich neľútostnou armádou.

Husakarl perfektne doplňuje normálne gótske jednotky. Táto jednotka má veľmi silný pancier. Nepriateľ sa bude pokúšať postaviť proti tvojim pešiakom lukostrelcov. Husakarl ako náhle dorazí, úplne zmení situáciu na bojovom poli. Vďaka nim môžeš donútiť nepriateľa k čestnému boju.

Gótska pechota dokáže zdolať svojich súperov vďaka početnej prevahe, no má problémy v defenzíve. Ich technologický strom ponúka dobrých pešiakov a strelcov. Celkovo je túto civilizáciu ťažké zvládnuť a začiatočník by si ju určite nemal vybrať.