Bonusy

  • väčší dostrel lukostrelcov (v dobe hradov +1 a v dobe imperiálnej +2)
  • +25 rýchlosť pastierov
  • polovičná cena mestských centier
  • lukostrelecký ranč pracuje s bonusom +20% (tímový bonus)

Sprievodca pre Britov

Užitočnosť pastierskeho bonusu závisí od toho, koľko oviec sa ti podarí nájsť. Hráč za britskú civilizáciu musí udržiavať zveda (Scout) v pohybe, aby mohol tento bonus maximálne využiť. To vyžaduje veľa mikromanažmentu, a preto sú pre pomalších hráčov nepríjemnou civilizáciou.

Niekedy sa môže podariť charizmatickému Britovi presvedčiť svojich ľudských spojencov, aby mu poslali zopár oviec, aby mohol svoj bonus naplno využívať. Aj keď bola AI v Age of Kings výrazne zdokonalená, je divné, že sú počítačoví spojenci tak poddajný.

Väčší dostrel lukostrelcov je spomienkou na Minoanov z Age of Empires. Britskí lukostrelci sú preto najobávanejšou jednotkou v hre. Na rozdiel od Minoantov, nemôžu Briti použiť stratégiu zostavenú výhradne z lukostrelcov, lebo by boli zadupaní do zeme. Briti majú k dispozícii kompletnú radu pechoty, ktorá perfektne dopĺňa samotných lukostrelcov. Použi kopytníkov (Spearman) alebo halapartníkov (Pikeman) na obranu proti jazdeckým jednotkám. Chráň lukostrelcov s dlhými lukmi a oni budú pre tvoju ríšu likvidovať jeden nepriateľský oddiel za druhým.

Najlepší ekonomický bonus v strede hry je lacné centrum mesta. Je to taktiež výhodný defenzívny bonus, pretože väčšina britských dedinčanov bude pracovať v blízkosti centra mesta ako náhle postúpiš do doby hradov. Hlavnou výhodou Britov je ich ekonomický potenciál. Vďaka populačnej explózii môžu v dobe hradov nechať ostatné civilizácie ďaleko za sebou.

Vedľa prakov (Trebuchet) dosahuje muž s dlhým lukom (Longbowman) najväčší dostrel zo všetkých pozemných jednotkách.

Briti sa považujú za špeciálnu civilizáciu. Súperi budú vždy očakávať stratégiu založenú na lukostrelcoch a budú proti nim pripravení. Ak sa chceš stať úspešným vládcom Britov, musíš dôkladne strážiť svojich strelcov.