Iné podmienky

Zvíťaziť sa dá aj dosiahnutím vopred určeného počtu bodov, alebo dosiahnuť najvyššie skóre počas časového limitu. Ak zvolíš štandardné podmienky (Standard Victory), sú obidve voľby dostupné – stačí si len vybrať. V oboch záleží na skóre, ktoré je zobrazované po skončení hry na obrazovke výsledkov (Achievements screen) a behom hry na tvojom displeji v pravom dolnom rohu.

Ak chceš zvíťaziť v hre tohto typu, mal by si sa sústrediť na aktivity, ktoré zvyšujú skóre. Za každú získanú jednotku z niektorého zo zdrojov dostaneš desatinu bodu. Keď získané zdroje spotrebuješ (použiješ ich napr. na stavbu, alebo cvičenie jednotiek) dostaneš ďalšiu desatinu bodu (z toho vyplýva, že 20 zlata, ktoré získaš, ti vynesie 2 body, ale ak ich získaš a minieš, dostaneš 4 body). Za každú jednotku, ktorú zabiješ alebo skonvertuješ, sa zvýši tvoje skóre a zníži sa skóre tvojho súpera. Každý percentuálny bod prieskumu (exploration) má cenu 10 bodov.

Jednoducho povedané, v týchto hrách zvíťazíš tým, že veľa zdrojov nazbieraš, minieš ich a pozabíjaš alebo skonvertuješ nepriateľské jednotky. Existuje však niekoľko trikov. Ak napríklad prehrávaš bitku, je lepšie jednotku odstrániť, ako nechať, nech ich zabije nepriateľ. Nepriateľ nedostane žiadne body keď si svoje jednotky sám odstrániš, ale načasovanie je veľmi dôležité.